katarzyna ramka ladiesgym

„Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”

„Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek,
ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu” – Wojciech Oczko, lekarz (1545-1608)

Mijają lata, a w moim organizmie zauważam zmiany – początkowo niepostrzeżenie, ale jednak. Mam wrażenie, że zmiany te dotyczą wszystkiego po kolei: układu hormonalnego, nerwowego, immunologicznego, sercowo-naczyniowego, a w konsekwencji także narządu ruchu. Z przykrością spostrzegam, że staję się coraz bardziej zmęczona, dramatycznie spada mi odporność na stres, mam kłopoty
z koncentracją i generalnie z utrzymaniem kondycji. No cóż – z coraz większym żalem stwierdzam, że proces starzenia się mojego organizmu postępuje. Jednocześnie rodzi się we mnie poczucie buntu i braku zgody na starość, na niedołężność, na bierne poddanie się biegowi zdarzeń.

katarzyna ramka2 ladiesgymMam świadomość, i wszystkie autorytety to zgodnie potwierdzają, że jednym ze sposobów zahamowania niekorzystnych procesów w organizmie jest aktywność fizyczna. Tylko systematyczna dbałość o kondycję fizyczną zwiększa szansę na długowieczność, powoduje wzrost zasobów posiadanej energii życiowej, a co najważniejsze – spowalnia tempo starzenia organizmu.

Jako osoba, która niejednokrotnie zmagała się z chorobą i „zaliczyła” wiele pobytów w szpitalach, wiem, że zdrowie to wartość nieoceniona, niezastąpiona i dlatego trzeba o nie dbać i zabiegać przez całe życie.

Nie bez kozery składając komuś życzenia z okazji urodzin, imienin czy innej sposobności, prawie zawsze na pierwszym miejscu wypowiadamy te jakże znamienite słowa: życzę Ci dużo zdrowia… Słowa te wypowiadamy często nieświadomie, tak po prostu, z przyzwyczajenia. Ale bardzo dobrze, że takie słowa padają z naszych ust i to dobrze, że już na samym początku składania życzeń wyrażamy troskę o zdrowie drugiego człowieka.

Żadna bowiem z innych uznanych przez człowieka wartości nie ma takiego odzwierciedlenia w mowie potocznej. Ale wiem, że same słowa nie wystarczą, aby ot tak, na zawołanie, nasze zdrowie było zachowane i utrzymywane na zadowalającym nas poziomie. Potrzeba tutaj czegoś więcej. Jednym z nieocenionych czynników zachowania zdrowia jest aktywność fizyczna.

Dlaczego sport i aktywny tryb życia są tak ważne i uważane za jedną z dróg do zdrowia? Sport to przecież najtańszy i najłatwiejszy sposób na zachowanie zdrowia. Zdrowia nie tylko fizycznego, ale – co jest również ważne – zdrowia psychicznego. Sport i aktywny tryb życia dają zadowolenie, dają możliwość odreagowania po trudnym dniu, odprężenia i chociaż na krótki czas pozwalają zapomnieć o wszystkich problemach i obowiązkach.
A ile można zaoszczędzić pieniędzy na wizytach u lekarza i kosztach związanych z zakupem leków? Bardzo ważną rzeczą jest tutaj ukształtowaniekatarzyna ramka ladiesgym
w człowieku, a przede wszystkim w młodym pokoleniu, potrzeb aktywnego uczestnictwa w kulturze fizycznej, bo przecież każda potrzeba, starannie ukształtowana z czasem zamienia się w nawyk, który owocuje w okresie późniejszym, a nawet w okresie starości. Ja tego nawyku jeszcze nie mam, wiem, że żeby się pojawił, muszę nad tym popracować – cierpliwie, konsekwentnie.

Nasze zdrowie jest w naszych rękach i to, czy będziemy o nie dbali, zależy tylko wyłącznie od nas. W dzisiejszych czasach człowiek jest zaganiany i często zapomina o tym, że do niczego nie dojdzie i nic nie osiągnie bez zdrowia. Bardzo często przypominamy sobie o nim za późno, za późno też stwierdzamy jego brak, a wówczas może nie starczyć nam już czasu na jego polepszenie. Dlatego nie możemy odkładać spraw związanych ze zdrowiem na potem, lecz musimy na bieżąco zabiegać o nich i starannie je pielęgnować. Nie niszczmy swojego organizmu, swojego zdrowia, swojego życia, bo mamy je tylko jedno. Jakże często o tym zapominamy…
Dziś wiem, że aktywny tryb życia bardzo pozytywnie wpływa na poszczególne układy naszego organizmu. Sprawia, że staje się on lepszy, zdrowszy i bardziej wytrzymały.
Ja już postanowiłam – zmierzę się z tym tematem. Wierzę, że
z pomocą Ladies Gym każdy dzień dostarczy mi energii i w efekcie odsunie w czasie „moją starość”.

Niestety, siłownia od samego początku kojarzyła się z miejscem przeznaczonym szczególnie dla mężczyzn. Wchodząc do środka niejednokrotnie doznawałam sporego dyskomfortu na widok spoconych facetów.

W Siłowni Ladies Gym ćwiczy się w przyjemnej atmosferze, na profesjonalnych maszynach. Trenuję wtedy, kiedy chcę (co dla nas, zapracowanych kobiet, jest bardzo istotne), a efekty dają mi dodatkową motywację do działania. Ponadto, w każdej chwili mogę skonsultować swoje postępy i dopytać o szczegóły. Przez cały czas treningu instruktorki czuwają nad właściwym przebiegiem ćwiczeń
i dzięki temu mam pewność, że wykonuję ćwiczenia poprawnie
i skutecznie.

I co najważniejsze, dostałam skuteczne i łatwe do wdrożenia wskazówki żywieniowe, po zastosowaniu których będę cieszyła się lepszym samopoczuciem. Tu mam możliwość wykonywania regularnych badań zdrowotnych, takich jak ważenie z analizą składu ciała. Dowiem się, ile tkanki tłuszczowej straciłam podczas ćwiczeń.

Intensywność i specjalna kombinacja ćwiczeń sprawiają, że trening obwodowy to idealna propozycja dla Pań, które mają mało czasu, a chcą osiągnąć dobre efekty. Czyli dla takich jak ja, moje koleżanki, oraz gros zwyczajnych kobiet. Ćwicząc w ten sposób dwa/trzy razy w tygodniu, mam nadzieję w krótkim czasie zauważyć wzrost siły, lepsze rozciągniecie mięśni i utratę zbędnej tkanki tłuszczowej.

Ja już zaczęłam… .a Ty? Kasia.

 katarzyna ramka3 ladiesgym

Zobacz również