dlaczego twoja watroba cie nienawidzi?

Dlaczego Twoje jelita naprawdę Cię nienawidzą?

Dlaczego Twoje jelita naprawdę Cię nienawidzą?

Męczą Cię kłopotliwe zaparcia lub biegunki? Często odczuwasz wzdęcia, skurcze i nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu pokarmowego?
Odkąd pamiętasz towarzyszy Ci zespół jelita drażliwego?

Choć eksperci nie znają dokładnych przyczyn, powodujących to uciążliwe schorzenie, skutecznie zidentyfikowali czynniki, które wpływają na eskalację dolegliwości.
Oto 3 główne powody, które doprowadzają Twoje jelita do szału.

Jesz za dużo chleba i makaronu

Jesz-za-dużo-chleba-i-makaronu-problemy-z-jelitami

Wiele osób uważa, że przyczyną pszenicznego brzucha jest gluten.
Eksperci odkryli jednak, że zdecydowanie zdecydowanie częściej odpowiedzialne za wzdęcia są fruktany (rodzaj fermentowalnego cukru).
Ludzki organizm nie radzi sobie najlepiej z ich niszczeniem. Kiedy podstępne cukry dotrą do jelita grubego, bakterie jelitowe pożerają je i pochłaniają gazy. Efektem tego procesu jest zwiększona ilość wody w jelicie grubym. A to prowadzi do wzdęć i biegunek.
Jeśli cierpisz z powodu zespołu jelita drażliwego, ogranicz produkty zawierające fruktany. Należą do nich: chleb, makaron, cebula, czosnek, kapusta, brokuły, pistacje i szparagi.

Masz niedobór witaminy D

Jak pokazują badania naukowe, aż 80 proc. mieszkańców naszego kraju zmaga się z niedoborami witaminy D.
Nie wszyscy wiedzą, że witamina słońca wpływa nie tylko na rozwój kości i sprawne działanie układ odpornościowego, ale jest również niezbędna dla zdrowia jelit.
Badania wykazały, że uczestnicy, którzy przyjmowali suplementy witaminy D doświadczyli poprawy objawów, takich jak wzdęcia, biegunka i zaparcia.

Nie wysypiasz się

nie-wysypiasz-sie-problemy-z-jelitami

Nie od dziś wiadomo, że bezsenność, płytki sen i koszmary mogą powodować większe zmęczenie, a nawet zwiększony poziom lęku kolejnego dnia. Wszelkie zakłócenia w dobowym rytmie funkcjonowania wpływają także na mikrobiomy jelitowe.
Chcesz zapewnić swoim jelitom spokój? Dbaj o zdrowe nawyki. Kładź się spać i budź rano o tej samej godzinie, używaj sypialni wyłącznie do snu i relaksu, przełączaj komórkę w tryb nocny. Dzięki temu zminimalizujesz i utrzymasz w ryzach objawy zespołu jelita drażliwego.

Zobacz również