fitness-nawyki-i-jakosc-zycia-kobiety

Jakie nawyki poprawiają jakość życia?

Nawyki, które zmieniają jakość życia

Niemal każdego dnia poznajemy ludzi, którzy decydują się odmienić swoje życie. Dlaczego to robią? Otóż, bardzo często dzieje się tak, że mimo satysfakcjonującej pracy, dobrych dochodów i szczęśliwego życia rodzinnego, czujemy pewien niedosyt, który nie pozwala nam stwierdzić, że prowadzimy satysfakcjonujące życie. Czego więc brakuje? Jakości.

fitness nawyki i jakosc zycia kobiet

Czym jest jakość życia?

Jakość życia określamy na podstawie stopnia zaspokojenia potrzeb – zarówno tych materialnych, jak i niematerialnych. O ile większość z nas wie jak zadbać o te pierwsze, o tyle potrzeby niematerialne zostają bardzo często odstawione na boczny tor. Gdy człowiek prowadzi życie „na szybko” – je posiłki przygotowane z półproduktów lub fast food i wybiera niską, tańszą jakość – jego życie jakościowo również staje się swego rodzaju „fast foodem”. Z czasem to po prostu zaczyna nam doskwierać. Od godzin spędzanych przed komputerem boli kręgosłup, pojawiają się częste bóle głowy, a żołądek daje się we znaki ze względu na spożywanie dużych ilości kawy, napojów gazowanych i posiłków z paczki. Gdy taka osoba trafi do lekarza, być może usłyszy, że to wynik prowadzonego stylu życia. Często jednak pacjenci nie przyznają lekarzom, że ostatni owoc jedli tydzień temu i to tylko dlatego, że na urodzinach cioci pojawił się sernik z brzoskwiniami.

fitness-nawyki-i-jakosc-zycia-kobiety

Na co zwrócić uwagę?

Twoje ciało daje Ci sygnały. Kłopoty ze snem, otyłość, obniżenie odporności, bóle brzucha czy głowy, powinny dać Ci do zrozumienia, że zbyt mało czasu poświęcasz kondycji swojego ciała. Nie mówimy tu o budowaniu muskulatury kulturysty, lecz o zachowaniu zdrowej równowagi w dbaniu o jakość życia i własne zdrowie. Kariera zawodowa może dawać wiele satysfakcji, jednak sposób jej prowadzenia jest niezmiernie ważny. Badacz nawyków milionerów , którzy osiągnęli sukces własną, ciężką pracą – Thomas C. Corley – w swej książce „Change your habits, Change your life” opisuje typowe nawyki bogaczy, które wyróżniają ich na tle pozostałych ludzi. Ludzie sukcesu poświęcają minimum 30 minut dziennie na ćwiczenia, w szczególności kardio, które są dobre zarówno dla ciała, jak i naszego mózgu, poprawiając krążenie krwi, metabolizm i ogólne samopoczucie. Najważniejszym nawykiem jaki jest Ci potrzebny by prowadzić szczęśliwe, satysfakcjonujące życie, jest więc aktywność fizyczna. W ten sposób zadbasz o samorealizację, zdrowie oraz osiąganie mniejszych i większych celów, które będą znakomitym wstępem do sięgania po to, co dotychczas wydawało Ci się nieosiągalne w każdej sferze Twojego życia.

Zobacz również