Jak Twoja pupa zmienia się z upływem lat

Jak Twoja pupa zmienia się z upływem lat?

Jak Twoja pupa zmienia się z upływem lat?

Podobnie jak Twoja twarz, także Twoja pupa z upływem lat się zmienia.
Chcesz wiedzieć, w jakim momencie „swojego życia” jest teraz i jak będzie wyglądać za 10, 20 i 30 lat? Sprawdź.
trening pośladków jak twoja pupa sie zmienia

Jeśli masz 30 lat

Jak Twoja pupa zmienia się po 30

Jak twierdzą eksperci – „Po trzydziestce opada wszystko, a zwłaszcza pupa”.
Nie ulega wątpliwości, że ten żartobliwy, choć bardzo ponury scenariusz nosi w sobie cząstkę prawdy. Po 30 r.ż. zaczynasz stopniowo tracić masę mięśniową. W tym wieku zwalnia także produkcja kolagenu w skórze.
Twoje ciało może więc powoli tracić jędrność i gładkość, którym cieszyło się jeszcze kilka lat temu. Robienie przysiadów, wykroków i więcej ruchu (a mniej siedzenia!) powinno być więc Twoim absolutnym priorytetem.

Jeśli masz 40 lat


Poziom estrogenów w Twoim organizmie zaczyna się zmieniać. Możesz zacząć zauważać więcej zwiotczeń i tłuszczu w biodrach, których w wieku 30 lat z pewnością jeszcze nie było. Twoja pupa staje się mniej radosna, bardziej ospała i… nieustannie gotowa do drzemki. Dobra wiadomość jest jednak taka, że jeśli regularnie ćwiczyć i zdrowo się odżywiasz, Twoje pośladki wciąż mogą pozostać w świetnej formie – uniesione i napięte.

 Jeśli masz 50 lat

W wieku 50 lat krążysz zapewne wokół menopauzy. Poziom estrogenów w Twoim organizmie może więc zacząć spadać. Niestety, razem z Twoimi pośladkami. Możesz również tracić tłuszcz z pośladków, co może uczynić je płaskimi niczym naleśnik. Jeśli masz około 50 lat, regularna aktywność fizyczna pozwoli Ci utrzymać ciało w dobrej kondycji i zminimalizować skutki menopauzy. Co ważne, właśnie w tym wieku powinnaś szczególnie zadbać o zdrową, oczyszczającą organizm dietę.

Jeśli masz 60 lat i więcej

Menopauza za Tobą! Nie oznacza to jednak, że możesz przestać ćwiczyć swoją pupę!
Mocne pośladki mocne zapewnią wsparcie pleców i bioder, którego naprawdę potrzebujesz w tym wieku. Zapobiegną upadkowi, pomogą utrzymać zdrową, prostą postawę i… wciąż będą przykuwać spojrzenia. Również w tym wieku realnie odczujesz, jak wiele dała Ci zdrowa dieta i regularnie wykonywane przysiady. Bez nich Twoja pupa mogłaby być zdecydowanie starsza niż jest.

Jak-Twoja-pupa-zmienia-się-po-80

Zobacz również